Thursday, June 13, 2024
HomePolitikëReagon per here te pare zv/ministrja Besa Shahini ne rrjetin social "Facebook"

Reagon per here te pare zv/ministrja Besa Shahini ne rrjetin social “Facebook”

-

 

Një nga risitë e kabinetit qeveritar “Rama 2” është përfshirja në listën e zv/ministrave të katër emrave që vijnë nga Kosova. Konkretisht Valbona Shijaku është emëruar zv/ministre e Kulturës, Hajrulla Çeku zv/ministër i Turizmit dhe Mjedisit, Ilirjana Bajraktari në postin e zv.ministres së Shëndetësisë si edhe Besa Shahini në postin e zv/ministres së Arsimit.
E para mes tyre që ka reaguar pas emërimit në detyrën e zv/ministres në qeverinë “Rama 2” ka qenë Besa Shahini. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ajo shkruan:
“Kryeministri Rama sot më emëroi zëvendësministre të Arsimit në qeverinë shqiptare. Ndihem e nderuar që puna ime e deritanishme në fushën e arsimit vlerësohet si aset në qeverinë e Republikës së Shqipërisë. Shpresoj që kontributi im të çojë tek përmirësimi i mëtejshëm i shkollave dhe arsimit në Shqipëri. Marrë parasysh që standardet e arsimit shqip vendosen në Tiranë, arritjet atje domosdoshmërisht do të ndikojnë në përmirësimin e arsimit në Kosovë dhe vendet e tjera shqipfolëse në rajon. Punën time në Shqipëri e shoh si thellim të bashkëpunimit mes Kosovës dhe Shqipërisë dhe tejkalim të kufijve në interes të përfitimit të përbashkët të shqiptarëve”, ka shkruar Shahini.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts