Sunday, January 29, 2023
HomePolitikëKryeministri replika me komentuesit ne rrjetin social "Facebook".

Kryeministri replika me komentuesit ne rrjetin social “Facebook”.

-

 

 Paradite e sotme, përmes një statusi në ‘Facebook’ kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga qytetarët të regjistrohen si anëtarë të Platformës online të Bashkëqeverisjes, pasi sipas tij në këtë mënyrë mund të fusin “mik” qeverinë sa herë iu del ndonjë pengesë rrugës.
Por edhe në këtë status ndjekësit nuk kanë qëndruar indiferentë dhe kanë komentuar. Një qytetar i shkruan Ramës se duhet t’u mësojë shqiptareve vlerën e meritokracis, konkurrimit dhe punës dinjitoze, por kryeministri nuk ka qëndruar “duarkryq” dhe i është përgjigjur.

Komentuesi: Ta dham timonin se thoje qe je shofer i mir tani po thu hajde me msoni si futet marrshi…o plako mesoju shqiptareve vleren e meritokrancis konkurimit dhe punes dinjitoze me nje pak jo yzmeqari hap konkurse per administarten e tfitoj me i miri e ska nevoj per miq.

Replika e Ramës: Bledi Bledi, une s’po te them me meso marrshin zotrote por po te them qe nese te pengon dikush ty ne rrugen tende, ta ndash me mua! Nese ti ke nevoje gjate rruges per mua te ma thuash! Nese ty te duhet nje mbeshtetje rruges te ma tregosh dhe nese mendon se ty duhet te te jap llogari per dicka te ma kerkosh! Kuptove o plako?
trhbn

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,674FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts