Friday, March 1, 2024
HomeAktualitet“Fabrika e përpunimit të zorrëve në Lezhë kundërmon erë, po na helmon...

“Fabrika e përpunimit të zorrëve në Lezhë kundërmon erë, po na helmon fëmijët”

-

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një mesazh të qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon një fabrikë të përpunimit të zorrëve në Lezhë.

Në mesazhin e tij, Berisha, bazuar tek të dhënat e denoncuesit, theksoi se kjo fabrikë kundërmon erë të keqe, duke e bërë situatën të padurueshme për qytetarët.

 

MESAZHI I BERISHËS
Qytetari dixhital denoncon:
Fabriken e perpunimit te zorreve ne Lezhe qe kundermon ere te padurueshme! sb
“pershendetje Z.Berisha uroj te jeni mir me shendet. Jam nje banor i Lezhes dhe doja te ndaja me ju nje shqetsim teper serioz,ne Lagjen Ish Ushqimorja (ILIRIA) ndodhet nje fabrike perpunimi zorresh te cilat perdoren per sallam, mbetjet e zorreve qe vijn nga Kroacia, Mali i Zi, Serbia etj bashk me lengun e tyre te qelbur hidhen ne kanal naten von ose dhe gjat dites,dhe era e tyre perhapet ne gjith lagjen aq shum sa smund te mbajm dritaret hapur sepse do marrim ndonje semundje a kancer, po na helmojn femijet sidomos, gjithashtu dhe te rriturit.kemi ber ankesa kudo ne institucionet perkatese kemi lajmeruar dhe mediat por askush nuk do tja dije pasi pronari i kesaj fabrike thuhet se esht ISH ZV.MINSTRI ALBAN ZUSI,,,do ju lutesha shum ta publikonit sepse spo mund te rrijm dot dhe para 2-3 ditesh disa femije te vegjel te ksaj lagje jan shtruar ne Spitalin Rajonal te Lezhes per kte problem qe po na merr jeten.Respekte doktor”

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts