Wednesday, July 24, 2024
HomePolitikëDeputetët e PD-së bllokojnë foltoren, përjashtohet Flamur Noka

Deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, përjashtohet Flamur Noka

-

Deputetët e PD-së bllokojnë foltoren e Kuvendit dhe debatuan me kryetarin e Kuvendit.

Noka i ra dhe foltores dhe kërkoi nga Ruçi zbatimin e procedures.

Noka doli para foltores se ku donte të fliste Shezair Rrokaj dhe kërkoi fjalën për procedurë.

Pati debat e tension dhe Ruçi vendosi përjashtimin nga seanca të deputetit demokrat dhe caktoi 5 minuta pushim që Noka të dilte nga Kuvendi. Shikoni videon

Taulant Balla: Skenar i parapergatitur

Taulant Balla: “Ne po bëhemi dëshmitar të një skenari të parapërgatitur në çdo seancë. Sapo fillon seanca PD shpik një arsye për të bllokuar punimet e kuvendit me shpërdorim të njëjapasnjëshëm të deputetëve. Seancën e kaluar u shpërdorua Basha, sot u shpërdorua Noka. Ne nuk kemi kohë për të humbur. Na vjen keq që PD është kthyer në të njëjtin skenar antiparlamentar kur të kemi parasysh dy çëshje të rëndësishme.    

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts