Friday, May 24, 2024
HomePolitikëBerisha:Rama ka urdheruar per te fshehur krimin ne Butrint

Berisha:Rama ka urdheruar per te fshehur krimin ne Butrint

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar sërish akuzat për ndërtimin e një objekti në Butrint. Në rrjetin social “Facebook”, ai ka publikuar një video, e cila shfaq nga afër, ndërhyrjen e rëndë që po bëhet në zonën arkeologjike të Butrinit.

 

 

Në sfond dëgjohet komunikimi i gazetarit me punëtorin që hedh betonin, debati mes tyre, pasi ky i fundit nuk e lejon të filmojë.

“Rama urdher per te fshehur ndaj publikut dhe mediave krimin e shemtuar ndaj trashegimise kulturore ne Butrint! Shikoni videon. sb”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha.

 

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts