Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetSituata aktuale ne kaskaden e Drinit paraqitet :

Situata aktuale ne kaskaden e Drinit paraqitet :

-

Prurjet natyrore në kaskadë janë :

– HEC Fierzë 800 m3/s
– HEC Koman 350 m3/s
– HEC Vau i Dejës 630m3/s

Nivelet në liqenet e Kaskadës së Drinit janë:

•Hec Fierzë 271.74 mmnd,
•Hec Koman 173.42 mmnd,
•Hec Vau Dejës 75.36 mmnd

Aktualisht po prodhohet me kapacitet të plotë në HEC Koman dhe HEC Vau i Dejës

Për çdo ndryshim të dhënash, Korporata Elektroenergjitike do të mbajë të informuar në mënyrë transparente opinionin publik si dhe autoritetet përgjegjëse.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts