Wednesday, August 10, 2022
HomeAktualitet200 ha tokë në Balldren të Lezhës janë përmbytur. Emergjencat: Po monitorojmë...

200 ha tokë në Balldren të Lezhës janë përmbytur. Emergjencat: Po monitorojmë situatën

-

Edhe në qarkun e Lezhës ka probleme serioze nga reshjet e dendura të shiut që kanë shkaktuar përmbytje në disa zona. Emergjencat Civile raportojnë se deri më tani janë përmbytur rreth 200 hektarë tokë depresive të kënetës Kakarriq, nj.ad. Balldren, bashkisë Lezhë.

Njoftimi i plotë:

-Situata në qarkun Lezhë, ora 09.00, paraqitet e qete.
-Gjate 24 oreve, kemi reshje me intensitet te ulet rradh meditare, ne rreth 23 mm.
Nga raportimet e strukturave të MC, kemi:
-Niveli i ujrave ne shtreterit e lumenjeve dhe sistemin kullues eshte ne kuota normale;
-Hidrovoret punojne me kapacitetin te plote dhe kuatat ne basenet e tyre jane ne kuata normale;
-Ne tokat depresive te kenetes Kakarriq, nj.ad. Balldren, bashkis Lezhe kemi rreth 200 ha te permbytura;
-Rezevuaret jane ne moniturim;
-Rruget nacionale, rurale dhe bashkiake, jane te kalushme pa problem;
-Furrnizimi me energji elektrike po mbahet nen kontroll;

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts