Tuesday, August 16, 2022
HomePolitikëKomisioni i Rithemelimit i PD-së: Vendimet e Bashës s’kanë fuqi juridike, vazhdojmë...

Komisioni i Rithemelimit i PD-së: Vendimet e Bashës s’kanë fuqi juridike, vazhdojmë punën për referendumin

-

Komisioni i Rithemelimit i PD-së ka reaguar lidhur me shkarkimin e sekretarëve në disa degë të PD-së nga kryedemokrati Basha.

Në reagim thuhet se u bëhet thirrje të gjithë sekretarëve të injorojnë njoftimet të deputetit Basha dhe të vazhdojnë intensivisht punën për organizimin e referendumit në datën 18.12.2021.

“Kukulla e shkarkuar e Edi Ramës me 4446 vota delegatësh në Kuvendin Kombëtar të PD, ka shpërndarë sot përmes gaztorit të tij disa fletushka për “shkarkimin” e sekretarëve në disa degë të PD! Komisioni i Rithemelimit u bën thirrje të gjithë sekretarëve të injorojnë njoftimet pa asnjë vlerë juridike të deputetit Basha dhe të vazhdojnë intensivisht punën për organizimin e referendumit në datën 18.12.2021 duke respektuar kështu vullnetin dhe misionin e Kuvendit Kombëtar si organi me i lartë vendimmarrës i Partisë Demokratike. Kultura e përjashtimit ka marrë fund! Vetëm të bashkuar do mund të fitojmë!”

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,436FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts