Wednesday, August 10, 2022
HomePolitikëReferendumi/ Berisha:Sot është ditë historike, zbulon orën e protestës për ditën e...

Referendumi/ Berisha:Sot është ditë historike, zbulon orën e protestës për ditën e hënë…

-

 

“Një anti Kuvend apo një takim të shoqatës Brava-Bardhi” kështu e konsideroi ish kryeministri Berisha kuvendin e mbledhur sot nga Lulzim Basha.

“Një ditë historike për lirinë në PD. Për pluralizmin politik shqiptar dhe mbarë shoqërinë shqiptare. Për herë të parë në histori është anëtarësia ajo që vendos sot për shkarkimin e Lulzim Bravës nga ajo detyrë që sic dëshmoi nuk e ka merituar ndonjëherë. Është një hap një kapitull i ri në rrugën e rithemelimit të PD.

Ky është një akt madhor që ka dridh themelet e narkoshtetit. E patë mbrëmë si përpiqej të tjerësohej nga cdo gjë tjetër nga ia që është. E patë Lul Brravën si ka mbledh në anti Kuvendin e tij nga nxënës shkollash te kryetar me dy mandate të PS. Por shihni ngadhënjimin e opozitës së vërtetë. ka shkaktuar entuaziazëm ka sjellë shpresë dhe besim në rritje në rininë dhe të gjitha shtresat e popullsisë në Shqipëri.

Shihni krahu tjetër se si po shëmtohet cdo ditë e më shumë me aktet e veta. Ato që bën Lulzim Brava e merr nga kreu i meduzës. Ju jap fjalën se do të kenë të njëjtin fund.

 

Ditën e hënë ora 16:00 të gjithë demokratët në protestën e madhe në mbrojtje të interesit kombëtar por edhe kundër vjedhjes së tmerrshme të 420 mln eurove që kërkon kreu i meduzës me SPAK t’i fsheh me vlerën 3 mln euro.

 

Po i mbledh në cilësinë e sovranit. Referendumin e thirri Kuvendi. Sot keni një anti Kuvend apo një takim të shoqatës Brava-Bardhi.” u shpreh Berisha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts