Thursday, August 11, 2022
HomeShendetesiVaksina anti-covid, detyrimi për administratën nis nga 4 janari

Vaksina anti-covid, detyrimi për administratën nis nga 4 janari

-

 

Të gjithë të punësuarit në administratën publike apo supermarkete dhe hapësira të tjera publike, prej datës 4 janar 2022, do të duhet të kenë me vete pasaportën e vaksinimit. Këtë ua rikujtoi edhe njëherë tjetër ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Ajo njoftoi edhe ardhjen e 375.000 dozave të tjera të vaksinës Pfizer më 31 dhjetor sikurse edhe lidhjen e një kontrate të re me kompaninë Pfizer për vitin 2022.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts