Thursday, August 11, 2022
HomeAktualitetKolaudimi i makinave, DPSHTRR tregon 5 hapat që duhet të ndiqen për...

Kolaudimi i makinave, DPSHTRR tregon 5 hapat që duhet të ndiqen për të marrë shërbimin

-

 

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka informuar qyfterët mbi mënyrën se si bëhet aplikimi për rezervimin online të një orari për kolaudim.

DPSHTRR sqaron përmes një njoftimi në rrjete sociale, se rezervimi bëhet përmes seksionit “Makina ime” në e-Albania dhe në këtë mënyrë shmanget qëndrimi në radhë të gjata të atyre që duan të bëjnë kolaudimin.

lg.php.gif

lg.php.gif

Postimi i plotë i DPSHTRR

lg.php.gif

Rezervimi i orarit të Kolaudimit të mjetit rrugor kryhet direkt online, për të gjitha Qendrat e Kontrollit Teknik pranë drejtorive rajonale të DPSHTRR!
Risia është se ky sistem i ri rezervimi ofrohet me autentifikim në llogarinë e secilit tek seksioni

lg.php.gif

“Makina ime” në e-Albania, duke eliminuar spekullimet dhe sekserët që abuzonin dikur me radhën!
Mirëadministrojmë linjat, personelin, kohën e çmuar për të gjithë, normalizojmë rrjedhën e shërbimit duke shmangur flukset artificiale “nisem pa plan, kur më teket, vonohem radhëve”!
Njihuni me kujdes me informacionin dhe përshkrimin e aplikimit
Hyni përmes faqeve: ëëë.e-albania.al ëëë.dpshtrr.gov.al

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts