Wednesday, August 17, 2022
HomesocialeRadhë qytetarësh për tu vaksinuar kundër Covid në "Air Albania"

Radhë qytetarësh për tu vaksinuar kundër Covid në “Air Albania”

-

Pas vendimit të qeverisë për vaksinimin  e detyrueshëm të  punonjësve të  administratës publike, supermarketeve dhe qendrave tregtare, qytetarët janë dyndur në qendrat e vaksinimit.

Në stadiumin “Air Albaina” në Tiranë janë krijuar radhë qytetarësh, të cilët presin për të vaksinohen.

Nga 4 janari të gjithë punonjësit e administratës publike, supermarketeve dhe qendrave tregtare duhet të paraqesin pasaportën e vaksinimit, atë të shërimit, ose tampon negative çdo 5 ditë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts