Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëRama mbledh kabinetin qeveritar, përcakton objektivat për Vitin e Ri

Rama mbledh kabinetin qeveritar, përcakton objektivat për Vitin e Ri

-

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë të martë kabinetin qeveritar. Kjo është mbledhja e parë e qeverisë për vitin 2022.

Sipas raportimeve, mbledhja e qeverisë është duke u zhvilluar tek “Vila 30” në zonën e ish-Bllokut. Deri tani mësohet se Kryeministri dhe ministrat po diskutojnë për objektivat e qeverisë përgjatë vitit 2022.

Në ditët e fundit të Dhjetorit të vitit të shkuar në të njëjtin vend Rama mblodhi sërish ministrat dhe ata raportuan për punën e tyre të 100 ditëve të para.

Partia Socialiste mori një mandat të tretë në zgjedhjet e 25 prillit, duke u bërë kështu partia e parë që ka arritur ta sigurojë këtë rezultat në historikun e zgjedhjeve në vend.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts