Friday, August 19, 2022
HomePolitikëProtesta në PD-së, Çuçi: Policia e Shtetit tregoi sjellje profesionale, aktet e...

Protesta në PD-së, Çuçi: Policia e Shtetit tregoi sjellje profesionale, aktet e dhunës nuk do të tolerohen

-

Lidhur me protestën e dhunshme në ambientet e selisë së P-së sot ka reaguar edhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi.

Ai shkruan se Policia e Shtetit tregoi edhe njëherë sot një sjellje profesionale në garantimin e rendit dhe sigurisë publike.

Po ashtu, Çuçi shton se protestat paqësore janë themelore në demokraci, por aktet e dhunës dhe tentativat për të cenuar rendin publik nuk do të tolerohen.

“Ju bëjmë thirrje të distancoheni nga aktet e dhunës!” Momenti kur FNSH ndërhyn me ujë e gaz për të shpërdarë demokratët para PD
Çuçi: Policia e Shtetit tregoi edhe njëherë sot një sjellje profesionale në garantimin e rendit dhe sigurisë publike. Dëshmoi gjithashtu se është një trupë e depolitizuar dhe tërësisht e angazhuar për të siguruar jetën dhe pronën e qytetarëve. Protestat paqësore janë themelore në demokraci, por aktet e dhunës dhe tentativat për të cenuar rendin publik nuk do të tolerohen. Policia e Shtetit është e vendosur për të vijuar punën dhe misionin që i ngarkon ligji. Përgëzime Policia e Shtetit!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts