Wednesday, August 10, 2022
HomeAktualitetVranësira dhe reshje shiu e dëbore, ja parashikimi i moti për sot

Vranësira dhe reshje shiu e dëbore, ja parashikimi i moti për sot

-

Vranësira dhe reshje të pakta shiu e dëbore do të karakterizojnë kushtet e motit në territorin shqiptar ku më të dendura reshjet do të paraqiten në veri dhe qendër.

Sipas MeteoAlb, orët vijuese mbeten në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin e vendit, situatë e cila do të vijojë deri mëngjesin e së martës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior dhe verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts