Wednesday, August 17, 2022
HomeAktualitetGjyqtarja e Gjykatës së Rrethit Shkodër, Ermira Dedja u shkarkua nga Komisioni...

Gjyqtarja e Gjykatës së Rrethit Shkodër, Ermira Dedja u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas problemeve në kriterin e pasurisë

-

Gjyqtarja e Gjykatës së Rrethit Shkodër, Ermira Dedja u shkarkua të mërkurën nga Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, KPK.

Trupa e KPK-së e kryesuar nga Pamela Qirko, me relatore Etleda Çiftjan dhe anëtar Roland Ilian, njoftoi vendimin e shkarkimit pas seancës dëgjimore, në të cilën Dedjas iu vunë në dukje në sërë problemesh në kriterin e pasurisë dhe profesionalizmit..

Ermira Dedja e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1993 dhe punon prej gati tre dekadash si gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Shkodër.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts