Monday, August 15, 2022
HomePolitikëFelaj drejton me ‘dorë të hekurt’ seancën parlamentare, pas Berishës i mbyll...

Felaj drejton me ‘dorë të hekurt’ seancën parlamentare, pas Berishës i mbyll mikrofonin dhe Nokës: Nuk marr urdhra nga askush, përveçse nga rregullorja

-

Kryetarja e parlamentit Lindita Nikolla nuk ka qenë e pranishme në seancën e sotme për shkak të një aktiviteti tjetër, çka ka sjellë që parlamenti sot të drejtohej nga nënkryetarja Ermonela Felaj.

Teksa deputeti i PD Flamur Noka mori fjalën në parlament për të folur për procedurë, pas nisjes së fjalimit, Felaj i ka mbyllur mikrofonin, pasi sipas saj nuk ishte duke folur për procedurë.

“Të ketë deputetë në një parlament në botë të flasë për përralla dhe të mos kujtohen për zgjedhësit që e kanë votuar dhe e kanë mbështetur. Është një projekt korruptiv…”, ka deklaruar Noka, por më pas i është mbyllur mikrofoni.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts