Sunday, December 4, 2022
HomePolitikëPresidenti Meta dekreton ligjin “Për mbështetjen dhe zhvillimin e bizneseve të reja”

Presidenti Meta dekreton ligjin “Për mbështetjen dhe zhvillimin e bizneseve të reja”

-

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar me shpallje ligjin “Për mbështetjen dhe zhvillimin e startup-eve”.

Njoftimi i Presidencës

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ka dekretuar me shpallje:

– Ligjin nr. 25/2022 “Për mbështetjen dhe zhvillimin e startup-eve”.

Ky ligj, nëse do të zbatohet drejtë, në mënyrë objektive dhe me paanshmëri nga institucionet përgjegjëse, do të jetë një mbështetje e mirë për të rinjtë për ngritjen e bizneseve të reja, duke krijuar lehtësira për hyrjen në treg, zhvillimin e burimeve njerëzore, lehtësimin dhe mbështetjen në aksesimin në burime financiare.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,595FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts