Tuesday, August 16, 2022
HomePolitikëDebate në mbledhjen e deputetëve të PD-së. Alibeaj përplaset me Berishën

Debate në mbledhjen e deputetëve të PD-së. Alibeaj përplaset me Berishën

-

Mbledhja e Partisë Demokratike ka nisur me përplasje mes Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt.

Alibeaj e nisi fjalën e tij duke thënë se “mbledhja sot me të gjithë është sinjal i brishtë për bashkimin” ndërsa iu drejtua Berishës që ka injoruar vendimin e tij për të mos qenë pjesë e mbledhjes duke i thënë: “Nuk jeni pjesë e grupit.

Ish-lideri i PD i është përgjigjur: “Vendimi i ish kryetarit është antistatutor. Masat disiplinore i merr këshilli kombëtar”, duke mos pranuar kështu që Lulzim Basha, kryetari i dorëhequr e ka përjashtuar nga PD.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts