Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëLindita Nikolla dënon vrasjet masive në Ukrainë: Të ndalet dhuna e ushtrisë...

Lindita Nikolla dënon vrasjet masive në Ukrainë: Të ndalet dhuna e ushtrisë ruse, gjenocid!

-

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka dënuar vrasjet masive prej ushtrisë ruse në Ukrainë.

Përmes një mesazhi, Nikolla ka bërë thirrje për ndaljen e dhunës.

Vrasjet masive të njerëzve të pafajshëm në Bucha dhe rajone të tjera të Ukrainës dëshmojnë se dhuna e ushtrisë ruse po përshkallëzohet drejt formave të gjenocidit. Këto pamje tmerri, prej të cilave njerëzimi dukej se po ndahej, e bëjnë më emergjente ndërhyrjen e komunitetit ndërkombëtar për ndalimin e luftës në Ukrainë. Kuvendi i Shqipërisë dënon ashpër këto krime lufte ndaj popullsisë civile dhe bën thirrje për një hetim ndërkombëtar të pavarur!”, nënvizon Kryetarja e Kuvendit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts