Tuesday, October 4, 2022
HomePolitikëBjellorusia publikon listën e vendeve “armike”. Mes tyre edhe Shqipëria

Bjellorusia publikon listën e vendeve “armike”. Mes tyre edhe Shqipëria

-

Shtetet anëtare në Bashkimin Europian dhe 12 vende të tjera, mes tyre dhe Shqipëria, cilësohen si vende jo mike të Bjellorusisë. Ky është vendimi i fundit i qeverisë.

Vendimi i Këshillit të Ministrave është publikuar në Portalin Kombëtar të Qeverisë.

Përveç vendeve të BE-së, kjo listë përfshin SHBA-në, Mbretërinë e Bashkuar, Australinë, Kanadanë, Norvegjinë, Zelandën e Re, Shqipërinë, Islandën, Maqedoninë e Veriut, Lihtenshtajnin, Malin e Zi dhe Zvicrën.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,513FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts