Monday, August 15, 2022
HomeSportI ftuar ne emisionin ‘’Start’’ ne Tv1 Channel, Artan Durro, nje sportist...

I ftuar ne emisionin ‘’Start’’ ne Tv1 Channel, Artan Durro, nje sportist dhe nje mesues model

-

‘’Dita Nderkombetare e Sportit per Zhvillim dhe Paqe’’ sjell edhe ne shkolla aktivitete te ndryshme, nen kujdesin e mesuesve qe punojne me shume perkushtim . I ftuar ne emisionin ‘’Start’’ ne Tv1 Channel, Artan Durro, nje sportist dhe nje mesues model.

Durro: Mundohem te bej me te miren, ashtu sic e do profesioni im, me perkushtim dhe pasjon. Falenderoj Zotin dhe familjen time sepse ato jane mbeshtetja ime kryesore. Gjithashtu edhe stafin e shkolles ku punoj.

‘’Dita Nderkombetare e Sportit per Zhvillim dhe Paqe’’ eshte feste globale pra ne te gjithe boten. E miratuar nga OKB ne vitin 2013. Eshte vendosur data 6 prill sepse perkon me hapjen e lojrave te para Olimpike. Ne te gjithe boten shumica e sportisteve, figurat e shuara te sportit mblidhen bashke me komonitetin dhe punojne qe kjo dite te jete sa me e larmishme me aktivitete sportive.

Edhe ne menduam te benim aktivitete me nje udhezim nga Ministria e Arsimit. Femijet e te gjitha moshave, duke filluar qe nga kopshti jane perfshire ne aktivitet. Dua te tehksoi se te gjithe e kane marre me nje seriozitet te madh aktivitetin. Me pelqen qe ne cdo aktivitet sportive te kete nje menyre estetike shume te bukur. Prandaj mundohem shume duke u nisur qe nga uniforma ti jap nje pamje te vecante aktivitetit. Nje aktivitet nese nuk ka nje pamje te bukur e humb vleren e tij.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts