Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëUrimi i ish-kryeministri Berisha për Pashkët Katolike

Urimi i ish-kryeministri Berisha për Pashkët Katolike

-

Ish-kryeministri Berisha ka postuar urimin e tij për Pashkët.
Ai shkruan:
Gezuar Pashken!
Te dashur miq, sonte besimtaret katolik ne Shqiperi dhe mbare boten kremtojne Pashken, ringjaljen e Hyjit, Krishtit mbret dhe se bashku me ta te gjithe besimtaret e Zotit kremtojne pra shpresen e pashuar dhe perjetesine.
Me kete rast le te urojme te gjithe katoliket shqiptare, te gjithe besimtaret e Zotit; Gezuar Pashken! Pashket e tjera gjithnje e me mire te na gjejne!
Lavdi Krishtit mbret qe ndryshoi boten dhe njerezimin! sb

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts