Tuesday, August 9, 2022
HomePolitikëEnkelejd Alibeaj thotë që “të rikthehen deputetët e përjashtuar”, por nuk e...

Enkelejd Alibeaj thotë që “të rikthehen deputetët e përjashtuar”, por nuk e çon në Kryesi

-

Bllofi i Enkelejd Alibeajt me gjoja “të rikthehen deputetët e përjashtuar”, doli sot nga deputetja Albana Vokshi.

“Jemi 5 deputetë të përjashtuar, duhet të bëni kërkesë në Kuvend”, ka thënë sot në mbledhjen e grupit parlamentar Albana vokshi..

Kujtojmë se 5 deputetët e përjashtuar janë Sali Berisha, Flamur Noka, Albana Vokshi dhe Luan Baçi. Vendimi ndaj tyre u mor pas protestës së 8 janarit, ku anëtarët e Rithemelimit zhvilluan një manifestim para selisë së PD.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts