Friday, August 19, 2022
HomePolitikë"Patronazhistët gati për vitin tjetër", Balla-opozitës: Do t'ju mundim sa herë të...

“Patronazhistët gati për vitin tjetër”, Balla-opozitës: Do t’ju mundim sa herë të na dilni para

-

Opozita i përmendi sërish patronazhistët sot në Kuvend maxhorancës. Balla e falenderoi opozitën për vlerësimin që i bëjnë dhe tha se patronazhistët janë aty të gatshëm për vitin tjetër, kur do të zhvillohen zgjedhjet vendore.

Balla: Meqë jam te pjesa e procedurës, shumë faleminderit opozitës për vlerësimin që vazhdoni t’i bëni patronazhistëve. Ata janë aty, janë gati po presin vitin e ardhshëm që t’ju mundim prapë sa herë të na dilni përpara.

Skandali i patronazhistëv u zbulua para zgjedhjeve të 25 prillit. Databaza e patronazhstëve përmbante të dhënat e 910 mijë qytetarëve të Tiranës numrat e telefonit, nr e kartave ID, vendbanimin dhe me nga një patronazhist për secilin, i ngarkuar me përshkrimin e bindjeve politike për çdo qytetar të moshës nga 19 deri në 99 vjeç.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts