Monday, August 15, 2022
HomeSportI ftuar në emisionin ''Sport Show'' në Tv1 Channel Mehill Shkembi

I ftuar në emisionin ”Sport Show” në Tv1 Channel Mehill Shkembi

-

Nje loje plot me surpriza nga skuadra e Vllaznis. Klasikja perballe Tiranes, loja qe po bejne futbollistet, nderrimi i trajnerit e shume ngjarje te tjera ne lidhje me Vllaznin u diskutuan te henen ne emisionin ‘’Sport Show’’ ne Tv1 Channel. Per te folur me shume rreth ketyre ngjarje i ftuar  ne ‘’Sport Show’’ specialist gjykimi Mehill Shkembi.

Shkembi: Trajneri i ri Josa, eshte nje nga trajneret me me pervoje, nje nder me te suksesshmit ne kampionatin Shqiptar. Shkodra dhe shkodranet e duan. Ardhja e tij mua me duket e drejte, por nuk e di nese eshte momenti i duhur qe ka ardhur. Besoj qe stafi e ka bere kete levizje duke menduar per te miren e Vllaznis, pasi ishin 15 ndeshje njera me keq se tjet

Problemi eshte jo vetem tek Vllaznia por te te gjitha ekipet Shqiptare. Ka faza dhe periudha qe ekipet jane te pamotivuara. Pra problemi i trajnereve nuk eshte puna dhe as cilesia e lojtareve, eshte thjesht motivimi. E gjithe puna varet tek motivimi, sa te afte jane trajneret te motivojne skuadren.  

Ne ndeshjen e fundit nuk e kuptuam Vllaznin, ndeshja me Tiranen ishte finale. Me mire te luanin keq ne finalen me Laçin sesa te luanin dobet me Tiranen. Nuk ke pse te mbash shpresa tek kupa kur kampionatin e ke te sigurte. Te mundin Tiranen dhe e garantojne Europen. Nga ky demotivim i skuadres se Vllaznis qe ne fillim te kapionatit e deri me sot ka bere qe skuadra asnjehere te mos jap maksimumin. Vllaznia nuk ka dhene siguri ne asnje ndeshje ne kete kapionat.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts