Tuesday, January 31, 2023
HomeSportI ftuar në emisionin ‘’Start’’ në Tv1 Channel Albi Brahusha

I ftuar në emisionin ‘’Start’’ në Tv1 Channel Albi Brahusha

-

Nje nisem shume e bukur dhe shume e vlefshme per qytetin e Shkodres. Nje reviste letrare e quajtur ‘’G&G’’. I ftuar ne emisionin ‘’Start’’ ne Tv1 Channel promotori i kesaj inicjative te bukur, Albi Brahusha.

Brahusha: Kjo nuk eshte dicka e re, ka 9 muaj qe ne kemi krijuar ne Facebook nje grup me te njejtin emer, revista letrare ‘’G&G’’. Ka nje fokus ne menyre te vecante dhe te paster letrat, gjuhesor, studimor te mendimit kritik. Eshte nje fokus qe zhvillon fantazine, bukurine, estetiken, gjuhen. Gje per te cilen ne kushtet qe jemi sot, ku aksesi arsimore ka vite eshte hapur gjithandej ne popullsi. Rrjetet sociale kane ndikuar ne shpeshtimin e komonikimit.

Qellimi jone eshte qe te behemi te gjithe bashke dhe te kontribojme te nxjerrim nje reviste, nje here ne tre muaj. Kjo reviste nuk synon te shpetoje boten por synon te lere gjurmen e vet reale dhe kulturore. Duam apo nuk duam ne ka nje rol themelore ne supstancen shpirterore te njeriut. Shkrimi te thellon sepse ka sens thellues, te gjithe kur lexojme kemi imazhe te ndryshme .  Shkrimi dhe leximi jane kyq ne mirefunsionimin e qenjes njerezore, e cila perfiton eksperienca pa shpenzuar asgje.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,686FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts