Monday, August 15, 2022
HomePolitikëBlinken mesazh për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Nishani

Blinken mesazh për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Nishani

-

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka dhënë një mesazh për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit të Republikës Bujar Nishani.

Blinken shkruan se kontributet e tij në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri dhe partneritetin tonë të qëndrueshëm lënë pas një trashëgimi jetëgjatë

“Ne ndajmë dhimbjen e popullit shqiptar për largimin nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani. Kontributet e tij në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri dhe partneritetin tonë të qëndrueshëm lënë pas një trashëgimi jetëgjatë”, shprehet sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në mesazhin e shpërndarë nga ambasada e SHBA.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts