Thursday, August 11, 2022
HomePolitikëMbledhja e qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë më 24 Qershor në Prishtinë

Mbledhja e qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë më 24 Qershor në Prishtinë

-

Dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe e Shqipërisë më 24 Qershor do të kenë një mbledhje të përbashkët. Mbledhja e përbashkët kësaj radhe do të mbahet në Prishtinë.

Kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e fundit u kishte kërkuar ministrave përkatës që draft-marrëveshjet t’i kenë të gatshme deri më 10 Qershor. Nga 13 marrëveshjet e nënshkruara në mbledhjen e fundit të dy qeverive, 8 prej tyre tashmë kanë arritur rezultate.

Mbledhja e fundit e përbashkët ndërmjet dy qeverive ishte mbajtur në Elbasan në Nëntor të vitit të kaluar, ndërsa mbledhja e parë u mbajt në Janar të vitit 2014.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts