Saturday, August 13, 2022
HomePolitikëMblidhet sot Këshilli për Rregulloren, ja kur vendoset ‘fati’ për mandatin e...

Mblidhet sot Këshilli për Rregulloren, ja kur vendoset ‘fati’ për mandatin e Olta Xhaçkës

-

Mbahet sot Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, ku do të diskutohet mbi mandatin e deputetes Olta Xhaçka, pas akuzave të opozitës se burri i saj ka përfituar nga qeveria si investitor strategjik. Mësohet se mbledhja që do të mbahet në Kryesinë e Kuvendit, do të nisë në orën 13:00.

Kujtojmë që 14 deputetë të PD kanë kërkuar dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të mandatit të deputetes Olta Xhaçka, me arsyetimin se ajo ka përfituar, nëpërmjet bashkëshortit të saj, statusin e investitorit strategjik, duke marrë në përdorim pasuri publike.

Për demokratët kjo është shkelje e rendë e kushtetutës dhe ligjit, për shkak se deputetit i ndalohet të përfitojë pasuri publike.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,432FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts