Friday, August 19, 2022
HomePolitikëMeta në Kosovë, pritet nga Vjosa Osmani. Zbardhet axhenda e takimeve

Meta në Kosovë, pritet nga Vjosa Osmani. Zbardhet axhenda e takimeve

-

Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zhvillon sot një vizite zyrtare në Republikën e Kosovës, duke përmbyllur kështu vizitën e tij të fundit si kryetar shteti.

Kreu i shtetit e startoi këtë vizitë me një takim me Presidenten Vjosa Osmani, e cila kishte organizuar një pritje sipas ceremonisë zyrtare.

Kujtojmë se Meta do të takohet edhe me kryeministrin Albin Kurti, Kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca, Kryetarin e Bashkisë së Prishtinës, Përparim Rama dhe liderë të partive politike të Kosovës. Ndërkohë ne ora 10:45 te dy Presidentet do te zhvillojnë një konference shtypi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts