Tuesday, August 16, 2022
HomePolitikë100-vjetori i marrëdhënieve SHBA-Shqipëri, reagon Presidenti Bajram Begaj

100-vjetori i marrëdhënieve SHBA-Shqipëri, reagon Presidenti Bajram Begaj

-

Presidenti i Republikës Bajram Begaj, ka uruar 100-vjetorin e marrëdhënieve Shqipëri-SHBA.

Në një postim në Twitter, Presidenti Begaj shkruan se gjatë këtyre viteve ka pasur një partneritet të ngushtë dhe miqësor mes Shqipërisë dhe SHBA-së.

28 korrik 1922- 28 korrik 2022/ 100 vite marrëdhënie diplomatike mes 🇦🇱&🇺🇸. 100 vite bashkëpunim miqësor & partneritet i ngushtë mes dy aleatëve në #NATO dhe anëtarëve të Këshillit të Sigurisë.

Mirëpresim për të punuar ngushtësisht në zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit tonë, mbështetur në Partneritetin Strategjik”, përfundon mesazhin e tij Presidenti Begaj.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,436FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts