Sunday, November 27, 2022
HomePolitikëVasili: Bordi i hajdutëve vazhdon vjedhjen e popullit, meritojnë çdo dënim

Vasili: Bordi i hajdutëve vazhdon vjedhjen e popullit, meritojnë çdo dënim

-

 

Deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për uljen e çmimit të ushqimeve bazë në bursë, teksa në vendin tonë vijojnë të qëndrojnë të larta.

Me anë të një postimi në Facebook, Vasili shkruan se bordi i qeverisë që përcakton çmimet, vjedhin së bashku me oligarkët dhe nuk i lëvizin çmimet. Sipas tij ata meritojnë çdo dënim.

Postimi i Petrit Vasilit:

Çmimet e vajit, sheqerit orizit bien ne Burse Bordi i Hajduteve vazhdon vjedhjen e popullit!

Megjithse çmimet e disa artikujve, qe jane baza e ushqimit te mbijeteses per qindra e qindra mijra shqiptare, Bordi i Qeverise vetem vjedh se bashku me oligarket dhe nuk i leviz cmimet shume te larta, duke mbushur poshtersisht arken e qeverise dhe thesin e oligarkeve

Po te njejten gje ben Bordi i Vjedhesve te Qeverise edhe cmimin e naftes e cila eshte shume me e larte se Maqedoni,Mal i Zi etj.

Keta vjedhes te pameshirshem meritojne cdo denim dhe burgu eshte me i pakti, sepse po bejne pazar te ndyre edhe me buken e gojes te mijra shqiptareve te varfer.

SPAK vepro , ky Bord i Vjedhesve te qeverise meriton i gjithi te jete pas hekurave nje ore e me pare.

SPAK ja ku i ke faktet sa nje mal, mos u bej ortak me vjedhjen me mo

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,587FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts