Tuesday, September 26, 2023
HomePolitikë“Koha e Referendumit po vjen”, Meta: Bashkëpunim me këdo për të çliruar...

“Koha e Referendumit po vjen”, Meta: Bashkëpunim me këdo për të çliruar këtë të drejtë kushtetuese të bllokuar për dy dekada nga oligarkia

-

 

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka deklaruar se ka ardhur koha e referendumit dhe se kjo ka qenë edhe arsyeja e vendimit për tu dhënë shqiptarëve Partinë e Lirisë më 25 korrik.

Me anë të një postimi në Facebook, Meta u shpreh se do të bashkëpunohet me çdo ekspert, faktor, parti, grup interesi dhe qytetar për të garantuar ligjërisht ushtrimin e kësaj të drejte kushtetuese të bllokuar për dy dekada nga oligarkët.

 

Ndaj më 25 Korrik u mor vendimi historik për t’u dhënë shqiptarëve Partinë e Lirisë e cila do të pagëzohet si Partia e Referendumeve shumë shpejt!

Bashkëpunim me çdo ekspert, faktor, parti, grup interesi dhe çdo qytetar për të garantuar ligjërisht ushtrimin e kësaj të drejte kushtetuese të bllokuar nga oligarkia për dy dekada.

Koha kur pakica vendoste pas shpinës të shqiptarëve ka përfunduar përgjithmonë.

Së bashku do t’i japim fund kapjes së shtetit përmes Referendumit dhe shenjtërimit të Kushtetutës dhe të ligjit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts