Wednesday, September 27, 2023
HomePolitikëNjë efektiv i RENEA-s transferohet në një komisariat periferik/ Dyshohet se kishte...

Një efektiv i RENEA-s transferohet në një komisariat periferik/ Dyshohet se kishte lidhje me personazhet e krimit

-

Përveç arrestimit të agjentit të Forcave Speciale, Jeton Lami dje është bërë transferimi i një oficeri tjetër policie të repartit special RENEA në një komisariat periferik të vendit pasi dyshohet se ka pasur kontakte të  papërshtashme me një tjetër personazh të botës së krimit.

Masa disiplinore e transferimit drejt një komisariati periferik është bërë me qëllimin e vetëm për të vijuar verifikimet e  mëtejshme

”Bëhet fjalë për dy persona. Për Jeton Lamin është marrë masa arrest me burg, ndërsa për efektin e RENEA-s është marrë masa e transferimit dhe uljes në detyrë duke e çuar në një pozicion periferik në një komisariat të vendit. Ai dyshohet se ishte kthyer në truprojen e një të shumëkërkuari”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts