Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëIlir Meta: Mbështesim kauzën e qytetarëve për të mbrojtur shtëpitë e tyre...

Ilir Meta: Mbështesim kauzën e qytetarëve për të mbrojtur shtëpitë e tyre nga projektet e mafies së inceneratorëve

-

Lideri i Partisë së Lirisë Ilir Meta deklaron se Partia e Lirisë mbështet kauzën e qytetarëve për të mbrojtur shtëpitë e tyre nga projektet e mafies së inceneratorëve.

Meta akuzon qeverinë se ka vepruar si banditët, ka rrëmbyer pronat dhe banesat e tyre.

POSTIMI I PLOTË
Partia e Lirisë mbështet plotësisht kauzën e drejtë të qytetarëve për të mbrojtur shtëpitë e tyre nga projektet e mafies së inceneratorëve.

Pa asnjë transparencë dhe komunikim me qytetarët, Qeveria duke vepruar si banditët, ka rrëmbyer pronat dhe banesat e tyre.

Ne solidarizohemi plotësisht me luftën e tyre për mbrojtjen e pronës, të shtëpive dhe të familjeve të tyre.Pronat e qytetarëve po vidhen në dhunim të ligjit për t’i hapur rrugë ndërtimit të pallateve ku pastrohen parat e krimit të organizuar.

Partia e Lirisë ka qenë, është dhe do të jetë gjithmonë në krah të qytetarëve. Të bashkuar do t’i largojmë pushtuesit e sektit rilindas nga zyrat e shtetit shqiptar!

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts