Tuesday, July 23, 2024
HomePolitikëMeta mesazh për përfshirjen e vajzave dhe grave në politikë/ Dy prioritete...

Meta mesazh për përfshirjen e vajzave dhe grave në politikë/ Dy prioritete emergjente për Shqipërinë

-

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta përmes një mesazhi në Facebook theksoi se vendi ka nevojë për angazhimin e të vajzave dhe grave në politikë.

MESAZHI I METES
Vendi ka nevojë më shumë se kurrë për angazhimin politik të grave dhe vajzave shqiptare.
Rikthimi i normalitetit demokratik dhe rikthimi i shpresës që të rinjtë të mos zgjedhin emigracionin, por ta ndërtojnë të ardhmen e tyre në Shqipëri janë dy prioritetete emergjente, për përmbushjen e të cilave roli aktiv i grave dhe vajzave është një domosdoshmëri absolute.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts