Tuesday, September 26, 2023
HomeKronikaZbulohet plantacioni me marijuanë mes lisave në Itali, pranga 2 shqiptarëve

Zbulohet plantacioni me marijuanë mes lisave në Itali, pranga 2 shqiptarëve

-

 

Një Italian dhe dy shqiptarë u arrestuan nga karabinierët në Ailano, Caserta pasi u kapën në një plantacion marijuane të fshehur  mes bimëve.

Operacioni u zhvillua nga karabinierët  e Kompanisë së Piedimonte Matese së bashku me ata të Departamentit Operativ të Komandës Krahinor dhe personelin e skuadronit të helikopterëve “Cacciatori Puglia”.

Falë helikopterit, lantacioni i përbërë nga 500 bimë u identifikua dhe u konstatua se bëhej fjalë për një sipërfaqe prej rreth 1000 metrash katrorë, e rrethuar me lisa të gjatë.

Brenda një vile ngjitur me plantacionin, karabinierët më pas gjetën dhe sekuestruan 2500 gjethe marijuanë të thatë, ndërsa në një enë u gjetën 300 gramë marijuanë gati për shitje. Tre burrat përfunduan në burg.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts