Wednesday, September 27, 2023
HomePolitikëProtesta e Partisë së Lirisë, Ambasada Amerikane këshillon qytetarët e saj: Shmangni...

Protesta e Partisë së Lirisë, Ambasada Amerikane këshillon qytetarët e saj: Shmangni grumbullimet!

-

 

Teksa nuk na ndan shumë nga protesta e thirrur nga Partia e Lirisë, vjen një reagim nga Ambasada Amerikane në Tiranë.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, ambasada iu bën thirrje qytetarëve të saj që të shmangin turmat në zonën e Sharrës, pranë inceneratorit të Tiranës, vendi ku do të zhvillohet dhe protesta.

“Qytetarët amerikanë këshillohen të shmangin tubimet e mëdha. Ndërsa shumë ngjarje të mëdha zhvillohen në mënyrë paqësore, disa situata mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme. Monitoroni mediat lokale dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale të zbatimit të ligjit për informacionin më të fundit”, thuhet në njoftimin që bëhet sa herë ka ka protesta të tilla.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts