Thursday, October 6, 2022
HomePolitikëLIVE/ Berisha ‘foltore’ me shqiptarët Itali: Mirënjohje qeverisë dhe kombit italian për...

LIVE/ Berisha ‘foltore’ me shqiptarët Itali: Mirënjohje qeverisë dhe kombit italian për mbështetjen

-

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka zhvilluar një bashkëbisedim online me shqiptarët në Itali.

“Së pari ju përshëndes ju dhe të gjithë emigrantët shqiptarë në Romë, Itali dhe kudo ku janë. Ju falënderoj për ardhjen tuaj sot në këtë foltore shumë të rëndësishme, në një bashkëbisedim me ju përfaqësues të emigracionit tonë, foltore që zhvillohet në prag të një ngjarje të madhe të Italisë rikthimit në pushtet të forcave politike të djathta në Itali dhe ka rëndësi edhe për europë. I shpreh mirënjohje qeverisë italiane për mbështetjen miqësinë që ka treguar ndaj shqiptarëve”

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,517FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts