Friday, March 1, 2024
HomePolitikëAmbasadorja e BE-së në Tiranë: Duhen masa sigurie për të zbutur kërcënimin...

Ambasadorja e BE-së në Tiranë: Duhen masa sigurie për të zbutur kërcënimin e sulmeve kibernetike

-

 

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Christiane Hohmann, thotë se kërkohen masa sigurie për të zbutur kërcënimin e sulmeve kibernetike. Nga ana tjetër, ajo shpreh mbështetjen e palëkundur të BE-së për Shqipërinë.

“Kërkohen masa sigurie për të zbutur kërcënimin e sulmeve kibernetike në infrastrukturën e qytetit të inteligjent. BE tashmë është dhe do të vazhdojë të mbështesë partnerët e #Ballkanit Perëndimor dhe Shqipërinë për të zbuluar, përgjigjur dhe rritur qëndrueshmërinë e tyre ndaj sulmeve kibernetike”, shkruan ambasadorja e BE-së në Twitter.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts