Saturday, April 20, 2024
HomePolitikë“Kryehakeruesi kishte qëllimin e errët të nxjerrjes së të dhënave” /Meta për...

“Kryehakeruesi kishte qëllimin e errët të nxjerrjes së të dhënave” /Meta për Ramën: Kishte dijeni për sulmin kibernetik që në…

-

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta deklaron se kryeministri “Rama ka pasur dijeni për sulmin kibernetik që në 6 maj dhe se kishte si qëllim imponimin e bankave që të kryenin shërbimet e tyre nëpërmjet sistemit të hakeruar të e-Albania.”

Po ashtu Meta u shpreh se se këto të dhënat e kursimeve të qytetarëve shqiptarë do të keqpërdoreshin si mjet shantazhi politik.

“Qëllimi i errët i kryehakeruesit Edi Rama, që u kërkoi bankave të futeshin në sistemin e hakeruar të E-Albania, rezulton se ka qenë nxjerrja në publik e të gjitha kursimeve të qytetarëve shqiptarë, për t’i keqpërdorur këto të dhëna si mjet shantazhi politik”, shkroi Meta.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts