Sunday, December 10, 2023
HomePolitikëRama: Shqipëria po punon intensivisht për të rritur kapacitetet prodhuese të energjisë

Rama: Shqipëria po punon intensivisht për të rritur kapacitetet prodhuese të energjisë

-

 

Kryeministri Edi Rama, thotë se në Shqipëri po punohet intensivisht në mënyrë që të rriten kapacitetet prodhuese të energjisë.

Po ashtu ka postuar edhe një video të zv/kryeministres dhe ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, së bashku me ambasadoren e SHBA-së Yuri Kim në Tiranë, në termocentralet lundruese të prodhimit të energjisë të vendosura në Vlorë nga kompania amerikane “Excelerate Power.

”Shqipëria po punon intensivisht për të rritur kapacitetet prodhuese të energjisë, jo vetëm për përballimin e krizës që ka vendosur në vështirësi të gjithë botën, por edhe për të realizuar planin strategjik të Shqipërisë sovrane dhe eksportuese neto në energji”,-shkruan Rama.

Postimi i plotë

Shqipëria po punon intensivisht për të rritur kapacitetet prodhuese të energjisë, jo vetëm për përballimin e krizës që ka vendosur në vështirësi të gjithë botën, por edhe për të realizuar planin strategjik të Shqipërisë sovrane dhe eksportuese neto në energji.

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, së bashku me ambasadoren Kim, në termocentralet lundruese të prodhimit të energjisë të vendosura në Vlorë nga kompania amerikane “Excelerate Power.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts