Monday, December 11, 2023
HomeSportVllaznia e vajzave në “Champions League”, Duka: Futbolli është i bukur se...

Vllaznia e vajzave në “Champions League”, Duka: Futbolli është i bukur se na dhuron emocione të ndryshme

-

 

Shija e keqe e ndeshjes së kombëtares me Islandën mbrëmjen e djeshme i la radhën një fitorje historike po në futboll, por kësaj here nga vajzat.

Vllaznia siguroi pjesëmarrjen në fazën e grupeve të UEFA Women’s Champions League.

Teksa u ka uruar fitoren e merituar vajzave të Vllaznisë, president i FShF Armand Duka thotë se futbolli është i bukur se na dhuron emocione të ndryshme ditë pas dite.

Postimi i Dukes:

Futbolli është i bukur se na dhuron emocione të ndryshme ditë pas dite.

Sot Vllaznia e vajzave ka shkruar historinë me fitoren kundër ekipit ukrainas të Vorskla Kharkiv dhe tashmë do të marrë pjesë në grupe të Champions League për herë të parë.

Urimet e mia më të sinqerta për vajzat e Vllaznisë, stafin drejtues dhe Presidentin Lazër Matija. Urime për punën e përditshme me vullnet, pasion e përkushtim për të qenë krenaria e qytetit tuaj të mrekullueshëm Shkodrës, por edhe Shqipërisë.

Në FShF kemi bërë një punë të jashtëzakonshme për mbështetjen e futbollit të vajzave, por ju, na treguat me punën tuaj, se duhet të bëjmë më shumë.

E tani, të jemi gati të shohim vajzat tona të Vllaznisë të shkruajnë historinë e të na përfaqësojnë denjësisht në Europë.

Urime Vllaznia. Urime vajza!

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts