Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëPriti në Presidencë ambasadoren Yuri Kim /Presidenti Begaj zbardh detajet nga takimi

Priti në Presidencë ambasadoren Yuri Kim /Presidenti Begaj zbardh detajet nga takimi

-

Presidenti Bajram Begaj ka pritur sot në Presidencë ambasadoren e SHBA n9 vendin tonë Yuri Kim.

Pas takimit, presidenti Begaj, me anë të një postimi në Facebook, ka njoftuar se është diskutuar në lidhje me çështje të rëndësishme dhe fusha jetike të bashkëpunimit dypalësh si: energjia, siguria, reforma në drejtësi, sfidat aktuale globale, etj.

Postimi:

Ditën e sotme pata kënaqësinë të pres në një takim pune Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Sh.S. Znj. Yuri Kim.
Vlerësuam partneritetin strategjik, diskutuam për çështje të rëndësishme dhe fusha jetike të bashkëpunimit dypalësh si: energjia, siguria, reforma në drejtësi, sfidat aktuale globale, etj.
Përsa i përket mandatit të Shqipërisë, në Këshillin e Sigurimit, biseduam për bashkëpunimin e shkëlqyer të deritanishëm dhe shprehëm vullnetin për të vijuar bashkëpunimin e ngushtë dhe bashkërenduar qëndrimet në të ardhmen për çështje të interesit të përbashkët.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts