Wednesday, July 17, 2024
HomePolitikëShqiptarët me gomone në Angli, kryeministrja Truss bisedime me Shqipërinë në ”Klubin...

Shqiptarët me gomone në Angli, kryeministrja Truss bisedime me Shqipërinë në ”Klubin e Kombeve”

-

 

Ikja e shqiptarëve me gomone në Angli, do të jetë një nga temat e diskutimeve që kryeministrja e Britanië së Madhe, Liz Truss do të zhvillojë me liderë europianë në një “klub të kombeve” të ri politik javën e ardhshme.

Samiti inaugurues i Komunitetit Politik Evropian (EPC), i propozuar nga presidenti francez Emmanuel Macron, do të takohet në Pragë të enjten e ardhshme. Kryeministrja Truss pritet të diskujtojë me Shqipërinë dhe Francën çështjen e flukseve migratore.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts