Friday, June 21, 2024
HomePolitikë‘Siguria në Ballkan prioritet’, Borell zbulon detaje nga biseda me kryeministrin e...

‘Siguria në Ballkan prioritet’, Borell zbulon detaje nga biseda me kryeministrin e Kosovës

-

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së Josep Borell, ka zbuluar detaje nga biseda që ka zhvilluar ditën e djeshme me kryeministrin Albin Kurti.

Ai shprehet se biseda është fokusuar në dialogun Prishtinë Beograd, ndërmjetësuar nga BE.

“Diskutim i mirë me kryeministrin Albin Kurti për hapat e ardhshëm në dialogun e ndërmjetësuar nga BE. Sigurimi i stabilitetit dhe sigurisë në Ballkanin Perëndimor është edhe më i rëndësishëm në kontekstin aktual gjeopolitik. Ne do të vazhdojmë të punojmë drejt një normalizimi gjithëpërfshirës të marrëdhënieve”, ka shkruar Borrell në Twitter.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts