Friday, May 24, 2024
HomePolitikëHakerat nuk ndalojnë/ Publikojnë të dhënat personale dhe udhëtimet nga 2005 të...

Hakerat nuk ndalojnë/ Publikojnë të dhënat personale dhe udhëtimet nga 2005 të Ramës, shumica e tyre me çarter

-

 

Një javë pasi hakerat publikuan të dhënat personale të kreut të SHISH, Helidon Bendo, radhën pasditen e sotme duket se e ka pasur kryemninistri shqiptar Edi Rama.

Faqja Homeland Justice ka publikuar të dhënat personale Ramës por edhe hyrje-daljet në sistemin TIMS nga territori shqiptar.

Nga viti 2005 deri në maj të këtij viti kanë 390 udhëtime jashtë, një pjesë e mirë me çarter, kryesisht gjatë kohës së tij si kryeministër.

Publikimi vjen ndërsa zyrtarja e larta e BE, Ursula von der Leyen, ndodhet për vizitë në Tiranë në kuadër të turit ballkanik.

“Zoti kryeministër A u keni thënë njerëzve tuaj se taksat që paguajnë shpenzohen për strehimin e terroristëve të MEK në Durrës? A u jepet njëlloj shqiptarëve tokë, strehim, ushqim dhe karburant falas?”, shkruhet në mesazhin e hakerave, publikuar në llogarinë e tyre në Telegram.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts