Saturday, April 20, 2024
HomePolitikëShpërthimi në Turqi, Berisha: Akt i shëmtuar terrorist në Stamboll

Shpërthimi në Turqi, Berisha: Akt i shëmtuar terrorist në Stamboll

-

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar pas shpërthimit terrorist në Stamboll.

Në një postim në faqen e tij në facebook ai e quan këtë një akt të shëmtuar terrorist.

Postimi i plotë:

Akt i shëmtuar terrorist në Stamboll.

Të dashur miq, sot pasdite, në afërsi të sheshit Taksim, një shpërthim nga një terrorist kamikaz ka vrarë 6 qytetarë dhe plagosur 81 të tjerë. Duke dënuar me forcën më të madhe këtë akt të shëmtuar terrorist, i shpreh ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave dhe autoriteteve të vendit. I uroj shërim të plotë të plagosurve.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts