Friday, March 1, 2024
HomePolitikëPas deklaratave të Ramës, reagon Partia e Lirisë: U kërkon durrsakëve ta...

Pas deklaratave të Ramës, reagon Partia e Lirisë: U kërkon durrsakëve ta falenderojnë që po u vjedh Portin

-

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për projektin e Portit të Durrësit, teksa tha ndër të tjera se me këtë investim qyteti do të transformohet ndër destinacionet kryesore turistike të Mesdheut, vjen edhe reagimi i Partisë së Lirisë.

“Rama u kërkon durrsakëve që ta falenderojnë që po jua vjedh Portin dhe do që t’i bëjë edhe për budallenj”, shprehet  në Twitter sekretari i përgjithshëm i PL, Tedi Blushi.

“Armiqësia kundër investimit më të madh në rajon, i cili do ta transformojë Durrësin në një ndër destinacionet kryesore turistike të Mesdheut, duhet t’iu shërbejë të gjithë durrsakëve për të parë fytyrën e armiqve të së ardhmes së Durrësit; o me Durrësin në majë o me ata në plehra!”, deklaroi më herët Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts